Piątek, 18.06.2021 04:45

Ząb - Widok na Tatry

Link źródłowy

Ząb kamera online na panoramę Tatr

Kamera znajduje się w najwyżej położonej miejscowości w Polsce Ząb, na dachu Willi Piękne Widoki, oddalonej zaledwie 800 metrów w linii prostej od Zakopanego. Wieś położona jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.

Ząb nie jest miejscowością, w której znajdziemy wiele zabytków, pubów czy też restauracji, jednak jest to miejsce, gdzie odnajdziemy spokój oraz ciszę i nacieszymy nasze oczy przepiękną panoramą Tatr. Zamieszkałe tereny wsi położone są na wysokości od 910 do 1021 m n.p.m. W wolnym czasie warto odwiedzić drewniany kościół parafialny, który został wybudowany w latach 1915-1921 oraz zobaczyć znajdujący się w środku, drewniany ołtarz autorstwa Wojciecha Brzegi. W Zębie wychował się dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch, urodzili się tu również znani narciarze Józef Łuszczek i Stanisław Bobak.

Ząb to niewielka miejscowość, jednak za sprawą swojego położenia, stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku oraz bardzo dobry punkt widokowy. Latem znajdziemy tu liczne tereny spacerowe oraz miejsca piknikowe, z których roztacza się przepiękna panorama Tatr.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8 °C (46.3 °F)
  • prędkość wiatru: 1.77 km/h (1.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 79 %
  • kierunek wiatru: 175 °
  • zachmurzenie: 12 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na Tatry w miejscowości Ząb

Widok na Tatry

Powiązane kategorie z kamerą nr 244:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.