Sobota, 04.02.2023 19:45

Ząb - Widok na Tatry

Link źródłowy

Ząb kamera online na panoramę Tatr

Kamera znajduje się w najwyżej położonej miejscowości w Polsce Ząb, na dachu Willi Piękne Widoki, oddalonej zaledwie 800 metrów w linii prostej od Zakopanego. Wieś położona jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.

Ząb nie jest miejscowością, w której znajdziemy wiele zabytków, pubów czy też restauracji, jednak jest to miejsce, gdzie odnajdziemy spokój oraz ciszę i nacieszymy nasze oczy przepiękną panoramą Tatr. Zamieszkałe tereny wsi położone są na wysokości od 910 do 1021 m n.p.m. W wolnym czasie warto odwiedzić drewniany kościół parafialny, który został wybudowany w latach 1915-1921 oraz zobaczyć znajdujący się w środku, drewniany ołtarz autorstwa Wojciecha Brzegi. W Zębie wychował się dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch, urodzili się tu również znani narciarze Józef Łuszczek i Stanisław Bobak.

Ząb to niewielka miejscowość, jednak za sprawą swojego położenia, stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku oraz bardzo dobry punkt widokowy. Latem znajdziemy tu liczne tereny spacerowe oraz miejsca piknikowe, z których roztacza się przepiękna panorama Tatr.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -8.4 °C (17 °F)
  • prędkość wiatru: 2.88 km/h (1.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 323 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na Tatry w miejscowości Ząb

Widok na Tatry

Powiązane kategorie z kamerą nr 244:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.