Środa, 12.06.2024 23:16

Szczecin - Parafia Miłosierdzia Bożego

Parafia Miłosierdzia Bożego - Szczecin

Szczecin kamera na Parafię Miłosierdzia Bożego

Dość niefortunnie usytuowana kamera, pozwala nam na podgląd fragmentu placu znajdującego się pod kościołem parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. Świątynia zlokalizowana jest na osiedlu Książąt Pomorskich między ulicami Przyjaciół Żołnierza i Księżnej Anastazji, powstała w roku 1985, jest więc stosunkowo młodą wspólnotą.

Architektura kościoła jest dość charakterystyczna dla lat, w których powstała. Surowa, kanciasta forma, wrażenie ciężkości i prostokątne, proste witraże, zwieńczone są pełnym załamań dachem z blado-czerwonej blachy trapezowej. Konstrukcja wykończona jest wielkim, białym krzyżem, który góruje nad drzewami otaczającymi budynek.

Wnętrze kościoła utrzymane jest w równie surowej stylistyce, jak jego elewacja. Nie znajdziemy tu ociekających złotem żyrandoli, bogato zdobionego ołtarza czy drogich dodatków. Pozbawione ozdobników wnętrze, przywodzić ma na myśl grób pański, wprawiać w religijną zadumę, a nie doczesny zachwyt. Ołtarz i ambona wykonane są z zielonego marmuru, na ścianach dostrzec można płaskorzeźby Ostatniej wieczerzy i Zesłania Ducha Świętego, oprócz witraży są to jedyne ozdoby.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.5 °C (49.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.43 km/h (0.89 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 110 °
  • zachmurzenie: 16 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Parafia Miłosierdzia Bożego w miejscowości Szczecin

Parafia Miłosierdzia Bożego

Powiązane kategorie z kamerą nr 569:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.