Sobota, 18.05.2024 16:28

Szczecin - Panorama miasta

Panorama miasta - Szczecin
Link źródłowy

Szczecin kamera z katedry św. Jakuba

Przed nami widok rozpościerający się z wieży Bazyliki archikatedralnej im. św. Jakuba w Szczecinie. Jest to drugi pod względem wysokości kościół w Polsce, przewyższa go tylko Bazylika w Licheniu. Potężny obiekt sakralny posiada wewnątrz aż piętnaście kaplic, poświęconych świętym oraz ważnym postaciom i grupom (np. kaplica św. Judy, Książąt Pomorskich, Kolejarzy).

Bazylika wznosi się tuż przy Szczecińskim Starym Mieście, otoczona jest ulicą Grodzką, Sołtysią, Staromiejską oraz wąską, okalającą ją alejką ul. św. Jakuba Apostoła, patrona obiektu. Msze święte w dni zwykłe odprawiane są trzykrotnie. O godzinie 7.00, 12.00 oraz 18.00, w niedziele odbywa się pięć mszy, w tym jedna msza dla dzieci oraz jedna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dodatkowo organizowane są tutaj codzienne nabożeństwa prowadzone przez Wspólnotę Sióstr Jadwiżanek Wawelskich.

Katedra wyposażona jest w księgarnię, w której można nabyć ważne Katolickie publikacje, książki o tematyce religijnej, czasopisma oraz pamiątki związane z najważniejszymi sakramentami.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20 °C (68 °F)
  • prędkość wiatru: 5.76 km/h (3.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 51 %
  • kierunek wiatru: 150 °
  • zachmurzenie: 94 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Szczecin

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 566:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.