Sobota, 13.04.2024 18:52

Rzyki - Wyciąg narciarski

Wyciąg narciarski - Rzyki

Rzyki Praciaki kamera na wyciąg narciarski

Rzyki to niewielka miejscowość położona na południe od Andrychowa, to właśnie tu na osiedlu Praciaki w malowniczej dolinie Pracicy znajduje się Centrum Narciarskie Czarny Groń. Powyższy obraz na żywo ukazuje jedną z tras narciarskich położonych na terenie wcześniej wspomnianego ośrodka.

Czarny Groń jest niewielkim kompleksem narciarskim, znajdziemy tu cztery trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. W dolnej części wyciągu narciarskiego zlokalizowany jest niewielki orczyk o długości 100 metrów, przeznaczony dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami. Opodal znajduje się kolejny wyciąg orczykowy, który zaprowadzi nas na środkową część polany, tutaj swój początek ma dość stroma trasa czerwona o długości 600 metrów. W pobliżu górnej stacji wyciągu narciarskiego na polanę, znajduje się kolejny wyciąg wwożący narciarzy na sam grzbiet, tutaj do wyboru mamy dwie trasy niebieskie, jedna z nich jest wprost idealna dla narciarzy.

W górnej części polany znajduje się nowy wyciąg krzesełkowy, który niestety nie może zostać uruchomiony ze względu na spór z ekologami. Tereny, na których położona jest stacja narciarska objęte są programem Natura 2000. Mamy nadzieję że problem zostanie szybko rozwiązany, kolejka uruchomiona a plany rozbudowy stacji w końcu się ziszczą, a to wszystko w porozumieniu z ekologami i bez szkód dla środowiska naturalnego.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.5 °C (56.3 °F)
  • prędkość wiatru: 0.72 km/h (0.45 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 107 °
  • zachmurzenie: 83 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg narciarski w miejscowości Rzyki

Wyciąg narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 217:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.