Niedziela, 25.02.2024 09:20

Rzyki - Centrum narciarskie

Centrum narciarskie - Rzyki

Rzyki Praciaki kamera w centrum narciarskim

Centrum Narciarskie Czarny Groń położone jest w miejscowości Rzyki na osiedlu Praciaki. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów zarówno latem jaki i zimą. Znajdziemy tu luksusowy hotel, domki letniskowe oraz szereg różnorodnych atrakcji w zależności od pory roku. Latem największą popularnością wśród wczasowiczów cieszy się kort tenisowy, ściana wspinaczkowa oraz sztuczny stok narciarski. W sezonie zimowym oczywiście największą atrakcją jest ośrodek narciarski, którego część zobaczyć możecie na obrazie z kamery. Zimą w pobliżu domków letniskowych działa lodowisko.

Czarny Groń jest jedną z mniejszych stacji narciarskich, znajdziemy tu niewiele ponad 1.5 kilometra tras zjazdowych oraz trzy wyciągi orczykowe. Górne partie stoku narciarskiego są dość łagodne, krótko mówiąc przyjazne dla początkujących narciarzy, doświadczeni miłośnicy dwóch desek mają do dyspozycji stromą trasę narciarską, która zaczyna się na środkowej polanie. Czarny Groń stara się rozwijać - została wybudowana kolejka krzesełkowa, która nie może zostać uruchomiona ze względu na konflikt z ekologami. Stacja narciarska położona jest na terenie chronionym przez unijny program Natura 2000.

Podsumowując, Czarny Groń to niewielka stacja narciarska z dużymi aspiracjami i możliwościami rozwoju, niestety regulacje prawne ograniczają, a nawet uniemożliwiają jej rozbudowę. Mimo wszystko warto odwiedzić to miejsce - tras zjazdowych może i jest niewiele lecz są świetnie przygotowane, co w dzisiejszych czasach nie wszędzie się zdarza.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.1 °C (43 °F)
  • prędkość wiatru: 2.88 km/h (1.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 248 °
  • zachmurzenie: 36 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum narciarskie w miejscowości Rzyki

Centrum narciarskie

Powiązane kategorie z kamerą nr 218:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.