Piątek, 12.04.2024 20:42

Poznań - Stary Rynek

Link źródłowy

Poznań kamera na Stary Rynek

Stary Rynek to najpopularniejsze miejsce wśród turystów przybywających do Poznania, to właśnie tutaj kieruje swoje pierwsze kroki znakomita większość turystów. Na Starym Mieście znajdują się najważniejsze zabytki stolicy Wielkopolski, bez zobaczenia których nie można wyjechać z Poznania.

Stary Rynek wytyczony został w 1253 roku, ma formę kwadratu, od którego praktycznie z każdej strony odchodzą boczne uliczki. W jego centralnej części usytuowany jest okazały Ratusz będący jednym z największych i najpiękniejszych w Polsce. Został on zaprojektowany przez włoskiego architekta - Jana Baptystę Quadro. Rynek otoczony jest zabytkowymi kamienicami i pałacami, z których cześć przetrwała II wojnę światową. Stare Miasto ozdobione jest aż czterema fontannami z rzeźbami (Prozerpiny, Apolla, Neptuna i Marsa). Ważnymi elementami Starego Rynku są: pręgierz, pomnik Bamberki i pomnik Jana Nepomucena.

Stary Rynek to bardzo ważny punkt na turystycznej mapie Poznania, a także częsty punkt spotkań poznaniaków ze względu na liczne kawiarnie, restauracje i bary. Warto wstąpić do jednej z wielu restauracji na Starym Rynku i wypić chociażby kawę w otoczeniu wspaniałych, kolorowych kamienic nadających fantastyczny klimat temu miejscu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.4 °C (58 °F)
  • prędkość wiatru: 0.82 km/h (0.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1024 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stary Rynek w miejscowości Poznań

Stary Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 686:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.