Sobota, 25.05.2024 15:40

Poznań - Panorama miasta

Panorama miasta - Poznań
Link źródłowy

Poznań kamera na panoramę miasta

Kamera jest własnością firmy Veolia, która zajmuje się produkcją energii elektrycznej, a także dostarczaniem do ponad 60% mieszkańców Wielkopolski ciepłej wody. Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na kominie ciepłowniczym, dlatego też przy bezwietrznej pogodzie, obraz może być zadymiony.

Wybierając się na urlop do Poznania warto wcześniej dokładnie zaplanować swój pobyt, aby móc w określonym czasie zobaczyć wszystkie miejsca i zabytki, które nas interesują. Przy krótkim, dwudniowym pobycie, wybór z pewnością nie będzie łatwy. W granicach miasta znajduje się wiele zabytków sakralnych, lecz niewątpliwie najważniejszym jest bazylika św. Piotra i św. Pawła będąca jednym z najstarszych kościołów na ziemiach polskich, a także najstarszą katedrą w kraju. Po wizycie w bazylice warto się wybrać do Parku Cytadela, gdzie niegdyś znajdował się największy w Europie fort artyleryjski. W parku znajduje się ogromny Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami, Pomnik Bohaterów, a także ponad 100 rzeźb bezgłowych wędrowców wykonanych przez Magdalenę Abakanowicz.

Najwięcej zabytków znajduje się oczywiście w obrębie poznańskiego Starego Miasta, a do najważniejszych należą: Ratusz, Pręgierz, Bamberka i Studzienka, a także Domki budnicze. Mimo, że wszystkie powyżej wymienione atrakcje położone są w stosunkowo bliskiej odległości od siebie, to na ich zwiedzanie potrzeba co najmniej jednego dnia, po którym z pewnością większość z zapalonych turystów, czułoby nie dosyć. Trzeba też pamiętać o tym, że powyżej została wymieniona niewielka część zabytków stolicy województwa wielkopolskiego, dlatego też uważamy, że optymalny czas pobytu w Poznaniu powinien wynosić około 5 dni.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.8 °C (74.9 °F)
  • prędkość wiatru: 6.63 km/h (4.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Poznań

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 685:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.