Poniedziałek, 20.05.2024 11:08

Okuninka ↓

  • Jezioro Białe

Okuninka - Jezioro Białe

Link źródłowy

Okuninka kamera na Jezioro Białe

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczne jest malownicze Jezioro Białe, leżące we wschodniej części województwa lubelskiego, będące jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu włodawskiego. W sezonie letnim, bez wątpienia, jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w powiecie.

Jezioro Białe poszczycić się może wysoką (pierwszą!) klasą czystości wód, a także czystym, twardym i piaszczystym dnem z niewielką ilością roślinności wodnej. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania różnych sportów wodnych, a także błogiego wylegiwania się na plaży, bowiem Jezioro Białe znajduje się na najbardziej nasłonecznionym obszarze Polski. Amatorzy wędkowania z pewnością nie będą zawiedzeni, gdyż dzięki wysokiej klasie czystości wód faunę jeziora tworzy wiele gatunków ryb.

Niemniej atrakcyjne są także najbliższe okolice Jeziora Białego, bowiem od strony południowej otoczone jest przez lasy należące do kompleksu Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, który jest doskonałym miejscem na długie spacery, piesze wędrówki oraz wycieczki rowerowe. Nad północnym brzegiem Jeziora Białego usytuowana jest niewielka wieś letniskowa Okuninka, która posiada dość dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.1 °C (71.7 °F)
  • prędkość wiatru: 4.17 km/h (2.59 mph)
  • wilgotność powietrza: 55 %
  • kierunek wiatru: 153 °
  • zachmurzenie: 44 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jezioro Białe w miejscowości Okuninka

Jezioro Białe

Powiązane kategorie z kamerą nr 895:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.