Sobota, 25.05.2024 16:51

Kamery w Okunince (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Okuninka - opis

Okuninka to niewielka wieś leżąca we wschodniej części powiatu włodawskiego, w województwie lubuskim, nad Jeziorem Białym. Miejscowość zamieszkiwana jest przez około 500 osób. Ze względu na swoje położenie nad malowniczym Jeziorem Białym, pomimo stosunkowo niewielkiej popularności, Okuninka odwiedzana jest przez licznych turystów.

Fenomen Okuninki polega przede wszystkim na wspaniałych walorach naturalnych. Oprócz wspomnianego już Jeziora Białego, w najbliższych okolicach wsi, znajduje się kilka znacznie mniejszych jezior. Większość z nich stwarza doskonałe warunki do aktywnego, jak i błogiego, wypoczynku. Wody Jeziora Białego posiadają wysoką klasę czystości, co sprawia, że żyje w nim wiele gatunków ryb. Od południowej strony akwen otulony jest przez lasy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, który jest wymarzonym miejscem na długie spacery, wycieczki rowerowe i piesze wędrówki.

Bazę noclegową Okuninki tworzą przede wszystkim kameralne kwatery prywatne i pokoje gościnne, doskonałe dla osób szukających ciszy i spokoju. Niesłychanie popularną formą zakwaterowania, głównie wśród młodzieży, są domki letniskowe zlokalizowane nad brzegiem jeziora, lecz jest to miejsce dla osób, którym nie przeszkadza obecność dużych grup turystów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.