Czwartek, 07.07.2022 02:27

Krotoszyn - Rynek

Rynek - Krotoszyn
Link źródłowy

Krotoszyn kamera online na Rynek

Kamera została zamontowana na krotoszyńskim Rynku, a szklanym okiem mamy szansę zobaczyć jego północno-zachodnią część. Zaledwie dwa lata temu zakończyła się rewitalizacja centralnego placu Krotoszyna i efekt jest piorunujący. Cały Rynek zyskał na wyglądzie. Pojawiły się kwietniki, nowe latarnie, a także ławeczki, na których turyści i mieszkańcy mogą odpocząć. Ponadto ilość deptaków także się zwiększyła.

Po środku placu, czyli Rynku, stoi przepiękny, trzykondygnacyjny, mansardowy Ratusz i jest bez wątpienia jedną z największych turystycznych atrakcji Krotoszyna. Pierwszy murowany budynek Ratusza w Krotoszynie wzniesiony został w 1689 roku, w miejscu wcześniejszej drewnianej budowli. Wkrótce po tym w XVIII wieku Ratusz spłonął, lecz dość szybko został odbudowany. Ostatnia poważna przebudowa obiektu miała miejsce pod koniec XIX wieku. Wówczas elewacja zyskała cechy neorenesansowe. W dalszym ciągu jednak górująca nad Ratuszem wieża zegarowa zachowała styl barokowy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przyziemiu budowli zachowały się pozostałości XVII-wiecznego Ratusza. Obecnie w budynku mieści się Zakład Obsługi Placówek Oświatowych oraz Urząd Stanu Cywilnego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12 °C (53.5 °F)
  • prędkość wiatru: 3.88 km/h (2.41 mph)
  • wilgotność powietrza: 68 %
  • kierunek wiatru: 247 °
  • zachmurzenie: 41 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Krotoszyn

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 1192:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.