Sobota, 15.06.2024 21:19

Kraków - Sanktuarium Najświętszej Rodziny

Sanktuarium Najświętszej Rodziny - Kraków
Link źródłowy

Kraków kamera na Sanktuarium Najświętszej Rodziny

Kamera została zamontowana w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie. Jest to kościół rzymskokatolicki należący do dekanatu Kraków-Prokocim w archidiecezji krakowskiej. Świątynia znajduje się przy ulicy Aleksandry 1 na osiedlu Nowy Bieżanów.

Kościół został wzniesiony w latach 1982-1992. Postmodernistyczna budowla w kształcie rotundy jest przykryta kopułą i zwieńczona krzyżem na dachu. Świątynia została wykonana z cegły, a jej projektantem był Janusz Gawor. Prace wykończeniowe w świątyni trwały aż do 2008 roku. Wnętrze kościoła zostało zaprojektowane przez Wincentego Kućmę. Tytuł świątyni został nadany przez ówczesnego kardynała Franciszka Macharskiego. Drewniany ołtarz widoczny na obrazie z kamery został wykonany z drewna lipowego.

Świątynia otwarta jest dla wszystkich w godzinach od 8 do 18 w dni powszednie, a w niedzielę od 6 do 20. W tym miejscu wypada wspomnieć, że obejrzenie lub wysłuchanie transmisji w telewizji, radio czy przez internet nie spełnia obowiązku uczestnictwa w mszy niedzielnej.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.1 °C (66.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 66 %
  • kierunek wiatru: 30 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Sanktuarium Najświętszej Rodziny w miejscowości Kraków

Sanktuarium Najświętszej Rodziny

Powiązane kategorie z kamerą nr 589:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.