Sobota, 18.05.2024 15:42

Kraków - Sukiennice

Sukiennice - Kraków
Link źródłowy

Kraków kamera na Sukiennice

Kraków to niezwykle magiczne miasto, które każdy powinien odwiedzić. Mury skrywające tajemnice, które były świadkami wielu ważnych historycznych wydarzeń, zachwycają. Niezwykłą, wręcz magiczną atmosferę Krakowa, każdy może poczuć na wspaniałym Rynku Głównym Starego Miasta.

Rynek Główny to największy, średniowieczny plac w Europie, wybudowany na planie kwadratu o bokach długości 200 metrów. Jego wielkość i autentyczny układ architektoniczno-urbanistyczny został zachowany do dziś, co sprawia, że jest to unikalne miejsce w skali światowej. Jednym z wielu symboli Starego Miasta są położone w centralnej części Rynku Głównego Sukiennice, które od zawsze były miejscem handlu. W 2010 roku, w Sukiennicach został otworzony oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, którego część znajduje się w podziemiach Rynku Głównego, a dokładniej pod jego płytą.

Na zwiedzanie Krakowa i okolic warto zarezerwować sobie co najmniej kilka dni, gdyż dokładne zwiedzanie Rynku Głównego zajmie przynajmniej kilkanaście godzin, a do zobaczenia jest na prawdę wiele fantastycznych zabytkowych obiektów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.5 °C (72.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 43 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Sukiennice w miejscowości Kraków

Sukiennice

Powiązane kategorie z kamerą nr 592:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.