Sobota, 15.06.2024 22:10

Kraków - Akademia Górniczo-Hutnicza

Akademia Górniczo-Hutnicza - Kraków
Link źródłowy

Kraków kamera w Akademii Górniczo-Hutniczej

Dzięki kamerze możemy zobaczyć główny hol w pawilonie A-0, budynku dydaktycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. AGH to uczelnia o bardzo długiej historii, zaledwie 2 lata temu, odbyły się uroczystości upamiętniające 100-lecie powołania Akademii Górniczej.

Akademia Górnicza powstała 31 maja 1913 roku. Cesarz Franciszek Józef zatwierdził, po długich latach starań, utworzenie wyższej szkoły górniczej. Obecnie Akademia Górniczo-Hutnicza jest jednym z najnowocześniejszych uniwersytetów w Polsce, a nawet Europie. Przyszli studenci do wyboru mają aż 59 kierunków studiów, głównie ścisłych.

Akademia Górnicza prowadzi szeroko zakrojone badania, które obejmują osiem grup tematycznych, takich jak: technologie informacyjne, nowe materiały i technologie, środowisko i zmiany klimatyczne, energia i jej zasoby, górnictwo, inżynieria elektryczna i mechaniczna, nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki społeczno-ekonomiczne i humanistyczne. Jedną z wielu zalet AGH jest to, że znakomita większość infrastruktury uczelni, usytuowana jest blisko siebie, na terenie jednej dzielnicy Krakowa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.2 °C (66.5 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 63 %
  • kierunek wiatru: 30 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Akademia Górniczo-Hutnicza w miejscowości Kraków

Akademia Górniczo-Hutnicza

Powiązane kategorie z kamerą nr 586:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.