Piątek, 19.07.2024 10:56

Podstolice ↓

  • Stacja narciarska

Podstolice - Stacja narciarska

Link źródłowy

Podstolice kamera na stacji narciarskiej

Stacja narciarska Podstolice-Ski zaistniała dopiero w 2010 roku po wybudowaniu pierwszego wyciągu narciarskiego. Wieś Podstolice położona jest zaledwie 20 kilometrów od Krakowa i stanowi wspaniałe miejsce treningowe przed wypadem na narty w wyższe góry.

Stok położony jest na wzgórzu o wysokości około 350 m n.p.m. Na samą górę wwiezie nas wyciąg orczykowy o długości 350 metrów, stąd też do wyboru mamy dwa warianty zjazdu. Trasę niebieską o długości 650 metrów oraz nieco bardziej, nachyloną trasę czerwoną o długości 350 metrów. Na prawo od dolnej stacji najdłuższego wyciągu znajduje się kolejny orczyk o długości 220 metrów, wzdłuż niego biegnie trasa oznaczona kolorem niebieskim, wręcz idealna dla początkujących narciarzy. Po drugiej stronie najdłuższego wyciągu, kilka metrów dalej znajduje się krótki wyciąg Baby Lift, który jest przystosowany do najmłodszych.

Przy parkingu znajduje się karczma serwująca regionalne dania oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu. Na terenie ośrodka narciarskiego działa również szkoła oraz przedszkole narciarskie. Podstolice-Ski to niewielka stacja narciarska, gdzie miłośnicy sportów zimowych mają szansę podtrzymać formę, zaś początkujący nauczyć się jazdy na nartach.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 25.2 °C (77.4 °F)
  • prędkość wiatru: 3.98 km/h (2.47 mph)
  • wilgotność powietrza: 42 %
  • kierunek wiatru: 82 °
  • zachmurzenie: 96 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Podstolice

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 241:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.