Poniedziałek, 20.05.2024 12:12

Kraków - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - Kraków

Kraków kamera na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Kamera zmontowana tuż przy wejściu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pozwala nam na podgląd prowadzących do świątyni schodów oraz fragmentu placu usytuowanego od frontu.

Bazylika wybudowana została w latach 1999-2002. Budynek rozplanowany jest na bazie elipsy, nad którą góruje licząca 77 metrów wieża z tarasem widokowym. Sanktuarium jest dwupoziomowe. W dolnej części znajduje się pięć kaplic: centralna p.w. św. siostry Faustyny Kowalskiej, będącej patronką obiektu, oraz sąsiadujące z nią kaplice Communio Sanctorum, św. Andrzeja Apostoła, św. Krzyża i Matki Bożej Bolesnej. Obok bazyliki zlokalizowana jest, wzniesiona w styku postmodernistycznym, kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Obok wzniesiono także pomnik Jana Pawła II, odsłonięty w roku 2006 w czasie pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

Sanktuarium, z racji swojego związku ze św. Faustyną, jest częstym miejscem pielgrzymek wiernych z Polski i świata. W skład kompleksu wchodzi zabytkowy zespół klasztorny Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, bazylika, kaplica, Dom Duszpasterski, aula Jana Pawła II, zaplecze socjalne, oraz nieodłączne pasaże handlowe.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.3 °C (73.9 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 49 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w miejscowości Kraków

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Powiązane kategorie z kamerą nr 579:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.