Poniedziałek, 20.05.2024 11:41

Kluszkowce - Stok narciarski

Stok narciarski - Kluszkowce

Kluszkowce kamera na stoku narciarskim

Kluszkowce położone są na pograniczu Pienin, to właśnie tutaj na zboczach góry Wdżar zlokalizowany jest popularny stok narciarski Czorsztyn-Ski. Geologiczna budowa góry jest niezwykła, bowiem tworzą je skały wulkaniczne - andezyt.

Głównym punktem początkowym większości tras zjazdowych jest wierzchołek góry Wdżar, skąd rozchodzi się kilka tras zjazdowych. Dwie trasy czerwone biegną wzdłuż kolejek krzesełkowych, przeznaczone są głównie dla doświadczonych narciarzy, natomiast na północ zbiega bardzo szeroka, niebieska trasa, jest ona wręcz idealna do podnoszenia umiejętności jazdy szerokim łukiem oraz dla początkujących miłośników dwóch desek. Poniżej stoku narciarskiego znajdują się dwa wyciągi orczykowe, zaś przy kasach działają kolejne dwa wyciągi typu baby lift, które przeznaczone są dla dzieci. Łączna długość wszystkich tras zjazdowych wynosi około 5 kilometrów.

Na terenie ośrodka Czorsztyn-Ski znajduje się kilka punktów gastronomicznych, tzn. przy parkingach, na szczycie góry Wdżar oraz przy dolnej stacji wyciągu orczykowego, który biegnie na samą górę. Mniejsze dzieci w ramach odpoczynku z pewnością będą zadowolone z możliwości zobaczenia strusia czy też owcy, w gospodarstwie znajdującym się w pobliżu. Czorsztyn-Ski od niedawna przystąpił do wspólnego karnetu Tatry-Ski, co niewątpliwie podniosło jeszcze bardziej atrakcyjność tego miejsca.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.3 °F)
  • prędkość wiatru: 2.77 km/h (1.72 mph)
  • wilgotność powietrza: 45 %
  • kierunek wiatru: 87 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski w miejscowości Kluszkowce

Stok narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 207:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.