Piątek, 19.04.2024 20:37

Kapsztad  ↓

  • Góra Stołowa

Kapsztad - Góra Stołowa

Góra Stołowa - Kapsztad
Link źródłowy

Kapsztad kamera widok na Górę Stołową

Kapsztad to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miast Republiki Południowej Afryki. Usytuowane jest w południowo-zachodniej cześci kraju i kontynentu, tuż nad Oceanem Atlantyckim. Kapsztad to stolica RPA oraz najstarsze, a także jedno z największych miast w kraju.

Powyższy widok przy dobrej widnoczności jest niezwykle ładny. Ukazuje właściwie największe atrakcje turystyczne Kapsztadu. W oddali widoczna jest Góra Stołowa, jeden z symboli RPA. Wierzchołek góry, zwany Diabelskim (Czarcim) Szczytem, widoczny jest po lewej stronie obrazu z kamery (na zdjęciu przykładowym jest doskonale widoczny). Na prawo zaś, po drugiej części "stołu", niestety nie widać, ale znajduje się kolejka górka wwożąca turystów na górę. W dolnej części obrazu, po lewej stronie widoczna jest droga R 27, natomiast po prawej stronie, gdzie widoczne są budynki na wysepce, to Woodbridge Island, turystyczne zaplecze hotelowe. Na prawo od Góry Stołowej, po dużym obniżeniu, widoczny jest kolejny szczyt, zwany Lwią Głową, natomiast kolejne to "Signal Hill" (dosłowne tłumaczenie: Wzgórze Sygnału).

Tuż u podnóża Góry Stołowej widoczna jest popularna dzielnica Kapsztadu City Bowl. City Bowl w dosłownym tłumaczeniu znaczy Miska Miasta. Nazwa ta wzięła się z faktu, iż Góra Stołowa z sąsiadującymi wzgórzami tworzy półkrąg, otaczając wspomnianą dzielnicę. Najbardziej na prawo, ledwo widoczny, choć można go dostrzec, znajduje się Green Point Stadium, czyli stadion piłkarski malowniczo położony nad Oceanem Atlantyckim. Może on pomięści 64 tysięcy kibiców. Wybudowany został na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15 °C (58.9 °F)
  • prędkość wiatru: 6.63 km/h (4.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 200 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Góra Stołowa w miejscowości Kapsztad

Góra Stołowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 1251:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.