Czwartek, 30.11.2023 22:10

Istebna - Kubalonka

Link źródłowy

Istebna kamera internetowa na Kubalonce

Trasy biegowe na przełęczy Kubalonka to obok Jakuszyc w Szklarskiej Porębie największy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Przełęcz Kubalonka położona jest pomiędzy szczytami Kubalonki (831 m n.p.m.) oraz wierzchołkiem (818 m n.p.m.), który nie został nazwany.

Na przełęczy Kubalonka rozpoczyna się kilka tras do narciarstwa biegowego. Powinny one zadowolić każdego, zaczynając od tych początkujących, a kończąc na najbardziej zaawansowanych biegaczach. Długość dostępnych tras to 7.5 km, 5 km, 3 km, 2.5 km oraz 1 km. Na trasie możemy spotkać nowoczesną strzelnicę biathlonową. Serwis oraz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego znajdziemy przy drodze w Wiśle Głębce lub w Wiśle Czarne.

Narciarstwo biegowe to nic innego jak piesze wycieczki na nartach. Kiedyś pomocne w czasie polowań zaś dziś, jest to wspaniała forma rekreacji zimowej. Narciarstwo biegowe jest bardzo ciekawym sportem, który angażuje główne partie mięśni i nie naraża nas na groźne kontuzje. Spacery na nartach pozwalają na obcowanie z naturą oraz podziwianie przepięknych zimowych krajobrazów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -0.6 °C (30.9 °F)
  • prędkość wiatru: 1.45 km/h (0.9 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 131 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kubalonka w miejscowości Istebna

Kubalonka

Powiązane kategorie z kamerą nr 236:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.