Środa, 06.12.2023 12:46

Harrachov - Dolna stacja wyciągu

Dolna stacja wyciągu - Harrachov
Link źródłowy

Harrachov kamera na dolną stację wyciągu

Na obrazie z kamery widoczny jest jeden z dwóch wyciągów talerzykowych położonych na terenie ośrodka narciarskiego Harrachov. Wyciąg ten, obsługuje krótki, bo zaledwie 400 metrowy odcinek trasy niebieskiej.

W ciągu kilku ostatnich lat (od momentu wejścia w życie porozumienia Schengen) Harrachov przeżywa najazd polskich turystów. Głównie za sprawą o wiele lepszej i nowocześniejszej infrastruktury oraz lepszych warunków śniegowych niż w sąsiedniej Szklarskiej Porębie. Niestety, w ostatnich latach zima nie była zbyt łaskawa dla polskich stacji narciarskich i śniegu po prostu często brakowało. Kolejnym czynnikiem przyciągającym Polaków do Harrachova są ceny. Ceny karnetów są porównywalne, jednak jeśli chodzi o bazę noclegową w Harrachovie jest znacznie taniej, a dodatkowo korzystając z noclegu w tym mieście możemy otrzymać zniżkę nawet do 30% na karnet obejmujący aż pięć ośrodków narciarskich.

W Harrachovie najtaniej zanocujemy w kwaterach prywatnych, lecz znajdują się tu również pensjonaty, w których nocleg jest nieco droższy, lecz o wyższym standardzie. Urlopowicze mają do wyboru również dość szeroki wachlarz hoteli, począwszy od tych o klasie turystycznej aż po czterogwiazdkowe hotele spa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1 °C (30.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.67 km/h (1.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 200 °
  • zachmurzenie: 87 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolna stacja wyciągu w miejscowości Harrachov

Dolna stacja wyciągu

Powiązane kategorie z kamerą nr 358:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.