Sobota, 15.06.2024 22:20

Harbutowice - Ośrodek narciarski

Link źródłowy

Harbutowice kamera w ośrodku narciarskim

Budowa ośrodka narciarskiego na Szklanej Górze w Harbutowicach zakończyła się już w 2013 roku, jednak ze względu na fatalne warunki śniegowe, pierwsi narciarze mogli szusować po stoku dopiero w grudniu 2014 roku.

Na obrazie z kamery widoczna jest dolna stacja czteroosobowego wyciągu krzesełkowego. Został on wyposażony w nowoczesny system Kid-Stop. Długość wyciągu wynosi 760 metrów, a różnica wzniesień 170 metrów. Wzdłuż kolejki biegnie długa na 950 metrów trasa narciarska oznaczona kolorem niebieskim. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wysokość krzesełka dopasowuje się do narciarzy pod względem ich wzrostu. W naszym serwisie została również udostępniona kamera z górnej stacji kolejki krzesełkowej z widokiem na trasę narciarską.

Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, punkt gastronomiczny oraz szkółka narciarska. Amatorzy mocnych wrażeń mają do dyspozycji snowpark. Harbutowice są oddalone od Krakowa zaledwie o 30 kilometrów, dzięki czemu stanowią wspaniałe miejsce weekendowego wypoczynku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.3 °C (61.3 °F)
  • prędkość wiatru: 3.62 km/h (2.25 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 187 °
  • zachmurzenie: 16 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski w miejscowości Harbutowice

Ośrodek narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 337:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.