Środa, 04.10.2023 05:51

Gliwice - Panorama miasta

Panorama miasta - Gliwice

Gliwice kamera na panoramę miasta

Gliwice są miastem położonym w województwie śląskim, na zachodnim krańcu GOP-u, nad rzeką Kłodnicą, opodal Zabrza i Knurowa. Mimo, że współcześnie Gliwice postrzegane są głównie przez pryzmat Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, to warto tutaj przyjechać, bowiem miasto ma bardzo wiele do zaoferowania turystom.

Bardzo ważnym zabytkiem Gliwic, jest wybudowany prawdopodobnie w XIV wieku, zamek. Na przestrzeni lat obiekt był wielokrotnie przebudowywany, odnawiany i przekształcany, w związku z czym jego poszczególne fragmenty różnią się od siebie stylem architektonicznym. Od 1960 roku w odrestaurowanej budowli mieści się Oddział Muzeum w Gliwicach, wstęp do zamku jest bezpłatny, i można go zwiedzać codziennie z wyłączeniem poniedziałków.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej prawdopodobnie na dachu budynku Politechniki Śląskiej, mieszczącej się przy ulicy Akademickiej 2 w Gliwicach. Zdjęcia z tej kamery są doskonałym dowodem na to, że Gliwice pomimo swojego położenia w obrębie GOP-u są miastem zielonym, z licznymi i bardzo przyjemnymi, a także zadbanymi i zacisznymi enklawami.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.2 °C (54 °F)
  • prędkość wiatru: 4.31 km/h (2.68 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 274 °
  • zachmurzenie: 91 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Gliwice

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 929:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.