Piątek, 19.04.2024 20:42

Gliwice ↓

  • Aeroklub Gliwice Trynek

Gliwice - Aeroklub Gliwice Trynek

Aeroklub Gliwice Trynek - Gliwice
Link źródłowy

Aeroklub Gliwice Trynek kamera na płytę lotniska

Kamera została zamontowana na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego Trynek, a jej obiektyw skierowany został na płytę lotniska przed głównym hangarem Aeroklubu. Niestety jakość obrazu przekazywanego przez kamerę jest bardzo słaba, a zdjęcia odświeżane są co 30 sekund i nie dają szansy na przyjrzenie się startującym i lądującym samolotom, śmigłowcom lub szybowcom.

Pierwsze, prowizoryczne lotnisko w Gliwicach powstało w 1910 roku, zaledwie 7 lat po udanym wzlocie samolotu braci Wright. Pierwsze loty miały miejsce na polanie lasu miejskiego, tuż za Leśnym Zameczkiem, gdzie przybył wraz ze swoją latającą maszyną inż. Dornier, który jako pierwszy wykonał kilka lotów pasażerskich, osiągając wysokość około 50 metrów. Już w 1913 roku utworzone zostało lotnisko przeznaczone do celów wojskowo-cywilnych. Docelowo lotnisko miało posiadać wymiary 400 x 200 metrów oraz hangar o wymiarach 20 x 17 metrów, mogący pomieści trzy samoloty.

Aeroklub Gliwicki zajmuje się przede wszystkim przeprowadzaniem szkoleń samolotowych, szybowcowych i spadochronowych. Większość z nich mogą rozpocząć osoby w wieku 16 lat, pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody wydanej przez rodziców. Miejmy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości jakość obrazu z kamery znacznie się poprawi i umożliwi przyjemne podglądanie życia lotniska.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7 °C (44.6 °F)
  • prędkość wiatru: 5.76 km/h (3.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 214 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Aeroklub Gliwice Trynek w miejscowości Gliwice

Aeroklub Gliwice Trynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 921:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.