Poniedziałek, 20.05.2024 11:36

Kamery w Gliwicach (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Gliwice - opis

Gliwice to miasto leżące w województwie śląskim, usytuowane w obrębie Górnego Śląska. Pierwsze wzmianki historyczne na temat osady w miejscu dzisiejszego miasta pochodzą z 1276 roku. Obecnie Gliwice kojarzą się przede wszystkim jako jedna z aglomeracji Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, lecz wbrew pozorom jest to jedno z najbardziej zielonych miast całego regionu, które ma do zaoferowania wiele atrakcji i zabytków.

Mimo, że Gliwice bardzo często postrzegane są tylko i wyłącznie przez pryzmat miasta przemysłowego, to największe atrakcje miasta mają niewiele wspólnego z jego przemysłowym obliczem. Ku zdziwieniu licznych turystów Gliwice mogą pochwalić się licznymi architektonicznymi perełkami, wśród których znajdziemy Ratusz wzniesiony w XIII wieku, Willę Caro, czy Dom Tekstylny. Spacerując po zabytkowej Starówce warto także zwrócić szczególną uwagę na zabytkowe fontanny i rzeźby, ponadto warto również wybrać się na spacer na Plac Krakowski, który jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców Gliwic.

Z historią Gliwic warto zapoznać się nieco bliżej, bowiem jest ona skrywana nie tylko w licznych zabytkach, ale także muzealnych ekspozycjach. Godnymi polecenia są Muzeum Geologii Złóż, Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów - Radiostacja Gliwice, gdzie znajduje się najwyższa na świecie, drewniana wieża antenowa, a także Muzeum Odlewnictwa Artystycznego. Gliwice to również doskonałe miejsce dla osób wielbiących turystykę pieszą i rowerową, a miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością zadowolą liczne parki, które stanowią ciche i spokojne, zielone enklawy miasta.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.