Sobota, 25.05.2024 15:46

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Gliwice (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Gliwice - opis

Gliwice to miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Historycznie, miasto leży na Górnym Śląsku, stosunkowo blisko granicy z Czechami. Bezpośrednie położenie Gliwic przy największej w Polsce aglomeracji miejsko-przemysłowej oraz na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych polskich korytarzy transportowych sprawia, że jest to miasto niesłychanie atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, ale także dla turystów.

Gliwice to nie tylko nowoczesny i dynamicznie rozwijający się ośrodek naukowy, ale także ciekawe, pod względem historycznym, miasto, w którym bardzo łatwo natrafić na ślady jego bogatej przeszłości. Bez wątpienia jednym z najważniejszych zabytków Gliwic jest Zamek usytuowany przy ulicy Pod Murami 2, obecnie mieści się w nim gliwickie muzeum. Godnymi polecenia zabytkami są także: Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła położona przy ulicy Jana Pawła II, wzniesiona w XIX wieku oraz Kościół Wszystkich Świętych usytuowany przy ulicy Kościelnej 4, jest to najstarsza świątynia w Gliwicach. Amatorzy zabytkowej architektury z pewnością zachwycą się fantastycznym Ratuszem usytuowanym przy Rynku, który po dziś dzień zachował cechy średniowiecznej zabudowy. Pierwszy murowany budynek Ratusza został wzniesiony XIV wieku, lecz w przeciągu setek lat wielokrotnie był poddawany przebudowom, a swój obecny wygląd zyskał w XX wieku. Tuż przy budynku Ratusza stoi popularna fontanna z Neptunem, natomiast pod płytą Rynku ciągną się podziemne korytarze. Bardzo ciekawym zabytkiem techniki bez wątpienia jest gliwicka Radiostacja. Znajduje się ona przy ulicy Tarnogórskiej 129. Ta drewniana wieża antenowa jest największą tego typu konstrukcją na świecie. Wzniesiona została przy użyciu modrzewiowych belek, które połączone są mosiężnymi śrubami. Po zmroku wieża jest pięknie oświetlona.

Gliwice posiadają bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. W ofercie miasta znajdziemy hotele oferujące bardzo wysoki standard usług, które polecane są raczej osobom o zasobniejszych portfelach. Natomiast szukając komfortowego noclegu w niższej cenie warto rozejrzeć się za kameralnymi pensjonatami lub pokojami gościnnymi.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.