Sobota, 22.06.2024 04:35

Władysławowo - Marina

Marina - Władysławowo

Władysławowo kamera na marinę

Port we Władysławowie powstał na początku lat 30. XX wieku, wtedy też był głównym portem rybackim w Polsce nad otwartym Morzem Bałtyckim. Zaledwie 20 lat temu został on udostępniony turystom, a obecnie jest to największy port rybacki w naszym kraju, jednocześnie stanowi jedną z największych atrakcji miasta.

Każdy chętny turysta może z bliska zobaczyć jak wygląda cumowanie jachtu, a także jak wygląda kuter rybacki na żywo. Doskonałym punktem widokowym jest falochron, który pełni funkcję promenady spacerowej. Z falochronu roztaczają się wspaniałe widoki na morze, plaże oraz marinę i port. Na miejscu funkcjonuje niewielkie muzeum otwarte dla turystów. Ekspozycja przedstawia historię portu, a także zmiany jakie zaszły w sposobie połowu ryb na przestrzeni lat.

Ostatnio coraz popularniejsze stają się rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim, w specjalnie przygotowanych do tego kutrach rybackich lub niewielkich statkach. Taka przyjemność kosztuje około 20 zł za jednogodzinny rejs. Nie jest to może i najtańsza atrakcja, lecz warto spróbować choć raz.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.9 °C (64.1 °F)
  • prędkość wiatru: 9.77 km/h (6.07 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 116 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Marina w miejscowości Władysławowo

Marina

Powiązane kategorie z kamerą nr 399:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.