Piątek, 19.07.2024 12:04

Trzcinica - Karpacka Troja

Karpacka Troja - Trzcinica

Trzcinica kamera na panoramę okolicy

Kamera została zamontowana na platformie widokowej wznoszącej się na wysokość 44 metrów. Wieża widokowa, z której widok możemy podziwiać znajduje się na terenie Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja położonego w Trzcinicy, zaledwie 5 kilometrów od Jasła.

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Powstał w miejscu, w którym odkryto jedno z najstarszych grodzisk w Polsce, czyli Wały Królewskie. Według ustaleń badaczy, pierwsza osada pojawiła się tutaj już w epoce brązu. W obrębie skansenu możemy znaleźć zrekonstruowaną osadę słowiańską oraz wioskę otomańską z początków epoki brązu. Ponadto w obrębie skansenu znajduje się także sala konferencyjna, sala ekspozycyjna, sala edukacyjna oraz pawilon wystawowy.

Wizytę w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja najlepiej rozpocząć od obejrzenia filmu przedstawiającego dzieje grodów żyjących w rejonach Trzcinicy, nad rzeką Ropą. Film z pewnością zaciekawi nie tylko miłośników historii, ale także zwykłych turystów i przybliży obiekty, które zobaczymy w muzeum. Wizytę grodzisku najlepiej zakończyć wejściem na wieżę widokową, z której możemy zobaczyć wspaniałą panoramę okolicy, bowiem jak widać na powyższych zdjęciach - jest co podziwiać!

Aktualna pogoda

  • temperatura: 27.1 °C (80.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.04 km/h (2.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 6 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Karpacka Troja w miejscowości Trzcinica

Karpacka Troja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1040:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.