Czwartek, 21.01.2021 21:18

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie jasielskim

Brak kamer.

Powiat jasielski - opis

Powiat jasielski położony jest w zachodniej części województwa podkarpackiego. Północna cześć powiatu ma charakter wyżynny, natomiast część południowa górski. Geograficznie powiat obejmuje tereny Pogórza Ciężkowickiego, Strzyżowskiego, Jasielskiego oraz Beskidu Niskiego.

Powiat jasielski należy do wyjątkowo atrakcyjnych turystycznie regionów województwa. Głównie za sprawą bardzo urozmaiconego krajobrazu oraz licznych zabytków architektonicznych, które świadczą o latach świetności i burzliwej historii tych ziem. Najczęściej odwiedzanym zabytkiem jest Bazylika Mniejsza Najświętszej Maryi Panny z La Salette, która jest ważnym miejscem kultu religijnego w Polsce. W Nowym Żmigrodzie znajduje się zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. W stolicy powiatu - Jaśle znajduje się wybudowany w XV wieku gotycki kościół farny. Na terenie powiatu znajduje się wiele drewnianych, zabytkowych świątyń, na które warto zwrócić uwagę.

Powiat jasielski jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla turystów, którzy szukają ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Turysta przemierzając szlak pieszy, rowerowy czy nawet konny spotkać może na swojej drodze ciekawe okazy fauny i flory. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.