Sobota, 15.06.2024 22:03

Rytro - Stacja narciarska Ryterski Raj

Stacja narciarska Ryterski Raj - Rytro

Ryterski-Raj widok z kamery internetowej na stację narciarską

W pięknej przełomowej części doliny Popradu z dala od wielkomiejskiego zgiełku położona jest Stacja Narciarska Ryterski Raj. Góra Jastrzębska (675m n.p.m.), na której znajduje się ośrodek może nie imponuje wysokością, jednak jej stoki są na tyle zróżnicowane, że jest to idealne miejsce dla doświadczonych jak i początkujących narciarzy. Niewątpliwą atrakcją dla wprawionych miłośników nart, będzie trasa czerwona z częścią odcinka oznaczoną jako czarna.

Na terenie Ryterskiego Raju znajduje się wyciąg krzesełkowy, talerzykowy a także ruchomy chodnik dla najmłodszych. Na szczycie Jastrzębskiej Góry położony jest punkt gastronomiczny, gdzie popijając grzane wino, można rozkoszować się panoramą Beskidu Sądeckiego.

W pobliżu znajduje się również średniowieczny rycerski zamek, zbudowany w ok. XIV wieku w okresie walk z Węgrami, gratka dla miłośników historii. Ryterski Raj wchodzi w skład karnetu BeksidSki, należy do niego 8 ośrodków narciarskich, m.in. Stacja Narciarska Śnieżnica, Limanowa, Podstolice.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.2 °C (61.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.6 km/h (2.86 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 173 °
  • zachmurzenie: 70 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Ryterski Raj w miejscowości Rytro

Stacja narciarska Ryterski Raj

Powiązane kategorie z kamerą nr 84:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.