Środa, 04.10.2023 05:55

Łódź - Stadion miejski

Stadion miejski - Łódź

Łódź kamera na stadion miejski

Kamera została zamontowana na placu budowy nowego stadionu miejskiego w Łodzi. Prace przygotowawcze do budowy nowego obiektu ruszyły w 2012 roku. Polegały one na rozbiórce starego stadionu i przygotowaniu gruntu pod budowę nowego. Przetarg wygrało konsorcjum Mostostal Zabrze oraz Budus, lecz wkrótce po rozpoczęciu rozbiórki, wykonawcy opuścili teren budowy, ze względu na bankructwo jednej z firm.

Kolejny przetarg odbył się w 2013 roku. Prawo do budowy, z ustalonym wcześniej projektem otrzymała firma MirBud. Niestety, wskutek ograniczeń finansowych i stale rosnących kosztów budowy włodarze miasta ograniczając wydatki zrezygnowali z hali widowiskowej, która miała powstać przy stadionie, a cała budowa została podzielona na etapy.

W pierwszym etapie ma powstać trybuna zachodnia, która pomieści około 5700 kibiców. Firma odpowiedzialna za budowę nowego stadionu musi zakończyć pierwszy etap inwestycji do końca 2015 roku. W bliżej nieokreślonej przyszłości powstać mają jeszcze dwie trybuny, południowa i wschodnia. Wszystkie razem pomieszczą prawie 17 tysięcy kibiców.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.2 °C (53.9 °F)
  • prędkość wiatru: 11.59 km/h (7.2 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stadion miejski w miejscowości Łódź

Stadion miejski

Powiązane kategorie z kamerą nr 640:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.