Piątek, 19.04.2024 20:39

Łódź - Park Poniatowskiego

Park Poniatowskiego - Łódź
Link źródłowy

Łódź kamera na Park Poniatowskiego

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego to dość sporych rozmiarów teren zielony położony praktycznie w samym sercu stolicy województwa łódzkiego. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku, rekreacji, a także spotkań plenerowych.

Park Poniatowskiego powstał w 1910 roku w obrębie dawnych lasów państwowych z inicjatywy włodarzy miasta. Podczas I Wojny Światowej park był ogólnodostępny dla mieszkańców Łodzi. Ze względu na poważny deficyt jedzenia, na rabatach posadzone były ziemniaki, zamiast kwiatów. Z biegiem lat na terenie Parku Poniatowskiego powstała dość duża infrastruktura dla dzieci, a w tym ślizgawka, a także górka przeznaczona do zjeżdżania sankami zimą, która została usypana z ziemi wydobytej podczas kopania stawu. Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku na terenie parku powstała willa, którą zamieszkiwać miał prezydent miasta. Obecnie w budynku mieści się szkoła podstawowa.

Na terenie Parku Poniatowskiego niegdyś znajdował się schron przeciwatomowy, kilka bunkrów, a także szczeliny przeciwlotnicze. Z biegiem lat, ze względów bezpieczeństwa, zostały one w większości zabetonowane. Ich zwiedzanie było po prostu niebezpieczne i takie dalej jest.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.5 °C (43.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.32 km/h (2.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 160 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1003 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Poniatowskiego w miejscowości Łódź

Park Poniatowskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 644:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.