Sobota, 15.06.2024 21:45

Łódź - Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Łódź Fabryczna - Łódź
Link źródłowy

Łódź kamera na budowę Dworca Fabryczna

Budowa nowego Dworca Kolejowego Łódź Fabryczna to spektakularna inwestycja w skali Europy. Nie opiera się ona jedynie na wybudowaniu budynku dworca, ale także na przebudowie okolicznej infrastruktury drogowej oraz wykupieniu części prywatnych terenów, a to wszystko znacznie wpływa na koszt realizacji projektu.

Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ponad 1,75 mld złotych brutto. Głównym inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, które wyłożyły około 1,288 mld złotych, wkład finansowy miasta Łódź w realizację projektu wynosi 412,9 milionów złotych, zaś PKP S.A dorzuciło "skromne" 57, 5 milionów złotych. Jeszcze nigdy nie słyszeliśmy o tym, żeby jakakolwiek inwestycja kosztowała mniej, niż zakładano, więc po wybudowaniu obiektu możemy się spodziewać, że całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie za pewne więcej, niż zakładano.

Dworzec Łódź Fabryczna w liczbach: do wybudowania obiektu potrzebnych będzie około 750 tysięcy m3 betonu. Co ciekawe, jest to trzykrotnie więcej betonu, niż zostało wykorzystane do budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Podczas realizacji całej inwestycji, wywiezionych zostanie ponad 2 mln m3 ziemi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.8 °C (69.4 °F)
  • prędkość wiatru: 4.14 km/h (2.57 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 100 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dworzec Łódź Fabryczna w miejscowości Łódź

Dworzec Łódź Fabryczna

Powiązane kategorie z kamerą nr 647:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.