Środa, 24.07.2024 18:19

Łódź - Dworzec Kolejowy

Dworzec Kolejowy - Łódź
Link źródłowy

Łódź kamera na Dworzec Łódź Fabryczna

Kamera została zamontowana w pobliżu placu budowy nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Jest to jedna z największych inwestycji kolejowych w Europie, a także największa przeprowadzona dotychczas w Polsce.

Od początku maja prowadzone są już pierwsze prace wykończeniowe wewnątrz budynku, związane są one przede wszystkim z budową ruchomych schodów i przeszklonych wind. Mimo, że prace projektowe są jeszcze w trakcie realizacji, wiadomo już, że wnętrze budynku będzie miało charakter industrialny. Tak jak na zewnątrz, tak i w wewnątrz dominować będzie surowy kolor stali i przeróżne odcienie szarości. Nie zapadła jeszcze decyzja na temat wykończenia posadzek, lecz już wiadomo, że wybór ogranicza się do kamienia, żywicy lub gresu.

Dworzec został zaprojektowany tak, aby nawet na głębokość 16 metrów (poziom peronów) dochodziło światło słoneczne. W tym celu powstały specjalne świetliki. Miejsca do odpoczynku, a także placyki zostaną udekorowane donicami z ozdobnymi roślinami, które pomogą przełamać surowy charakter szklano-stalowej konstrukcji.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.2 °C (70.2 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 76 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dworzec Kolejowy w miejscowości Łódź

Dworzec Kolejowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 646:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.