Piątek, 19.07.2024 11:31

Kamery w Łebie (6)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Łeba - opis

Łeba jest liczącym niespełna 4 tysiące mieszkańców miastem położonym w województwie pomorskim, powiecie lęborskim. Miejscowość leży pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko. Przez Łebę, z południowego zachodu na północ, przebiega rzeka o takiej samej nazwie.

Głównymi atrakcjami niewielkiej miejscowości są znajdujące się w okolicy ruchome wydmy, stare domki rybackie nad kanałem portowym, Labirynt Park Łeba oraz kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wzniesiony w 1683 r. Do aktywnego wypoczynku zachęcają korty tenisowe, rolkowisko, ośrodek jeździecki, szkoła windsurfingu i wypożyczalnia kajaków.

Miejscowość z racji swojego położenia jest bardzo atrakcyjna dla osób poszukujących wypoczynku wśród pięknej przyrody. Na zachód od miasta zlokalizowany jest Słowiński Park Narodowy, w którym zobaczyć można ruchome wydmy oraz spędzić czas nad jednym z leżących w jego obrębie jezior Łebsko i Gardno. Na terenie Parku odnajdziemy Obszar Ochrony Ścisłej Mierzeja oraz rezerwat Klukowe Lęgi. W kierunku wschodnim rozciąga się natomiast Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z zalesionymi wydmami liczącymi nawet 24 m n.p.m.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.