Poniedziałek, 12.04.2021 20:24

Konin ↓

Konin - Osiedle Zatorze

Osiedle Zatorze - Konin
Link źródłowy

Konin kamera na panoramę Zatorza

Obrotowa kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, zamontowana została na budynku położonym przy ulicy Moniuszki w Koninie, i ukazuje jedno z największych osiedli miasta - Zatorze. Osiedle Zatorze położone jest w centralnej części Konina. Zamieszkane jest przez nieco ponad 13000 mieszkańców. Jest to osiedle typowo mieszkalne, a jego budowa miała miejsce w latach 80. XX wieku. I co bardzo charakterystyczne dla tamtych czasów, dominującą część zabudowy stanowią bloki wybudowane z wielkiej płyty.

Liczne zabytki to nie jedyne atrakcje czekające na turystów w Koninie. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji kilka szlaków pieszych i rowerowych, a także kąpielisko miejskie, usytuowane przy ulicy Paderewskiego, na Jeziorze Zatorze. Tutaj także mają miejsce liczne festyny i imprezy kulturalne.

Wartym odwiedzenia miejscem jest także Park Makiet Mikroskala w Koninie. Został on stworzony stosunkowo niedawno i prezentuje się bardzo ciekawie. Na miejscu możemy zobaczyć makiety o przeróżnej tematyce - historycznej, filmowej, a także przyrodniczej. Bez wątpienia do najciekawszych makiet należy zaliczyć te przedstawiające wybuch w Hiroshimie, sceny z "Gwiezdnych Wojen", Arkę Noego, czy też tonącego Titanica.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 2.2 °C (36 °F)
  • prędkość wiatru: 1.43 km/h (0.89 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 22 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Osiedle Zatorze w miejscowości Konin

Osiedle Zatorze

Powiązane kategorie z kamerą nr 1174:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.