Piątek, 19.04.2024 20:22

Kazimierz Dolny - Rynek

Rynek - Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny kamera na Rynek

Brukowany Rynek jest sercem Kazimierza Dolnego. To właśnie na Rynek swoje pierwsze kroki kierują turyści, to także tutaj każdego dnia spotykają się mieszkańcy i artyści. Wspaniała zabudowa i liczne, ciekawe detale sprawiają, że na Rynku chce się jak najdłużej przebywać.

Rynek w Kazimierzu Dolnym obfituje we wspaniałe, zabytkowe kamieniczki, a w tym m.in. bliźniacze Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzyżem, które zostały wybudowane w XVII wieku i charakteryzują się manierystycznym wystrojem. Fasady kamieniczek zostały ozdobione figurami patronów ich właścicieli, czyli braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłowie. Na szczególną uwagę zasługuje rzucająca się w oczy studnia położona na samym środku Rynku.

Rynek to jedno z ulubionych miejsc turystów przybywających do Kazimierza Dolnego. Warto tutaj wybrać się o każdej porze, aby zjeść posiłek lub wypić kawę czy herbatę a nawet piwo, w jednym z wielu ogródków tutaj zlokalizowanych. Z Rynku roztacza się fenomenalny widok na piękny kościół Farny, ruiny zamku i baszty oraz na usytuowane opodal Wzgórze Trzech Krzyży.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5 °C (40.9 °F)
  • prędkość wiatru: 8.05 km/h (5 mph)
  • wilgotność powietrza: 66 %
  • kierunek wiatru: 221 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Kazimierz Dolny

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 719:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.