Piątek, 19.07.2024 11:32

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie puławskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat puławski - opis

Powiat puławski znajduje się w zachodniej części województwa lubelskiego nad Wisłą i jej dopływami: Wieprzem, Kurówką i Bystrą, położony na styku czterech rejonów geograficznych: Wyżyny Lubelskiej, Niziny Mazowieckiej, Doliny Środkowej Wisły oraz Równiny Radomskiej. 

Teren powiatu jest niesamowicie bogaty w zabytki, historię oraz atrakcje turystyczne. Warto odwiedzić Puławy, Kazimierz Dolny oraz Nałęczów, tak zwany trójkąt turystyczny. W Puławach położone są historyczne budowle na terenie kompleksu parkowo-pałacowego, zaś Kazimierz Dolny znany jest przede wszystkim z unikalnego połączenia przyrody oraz zabytków architektury - perła renesansu lubelskiego. W Nałęczowie znajduje się znane w całej Polsce uzdrowisko.

Oprócz wielu zabytków na terenach powiatu puławskiego, turystów przyciągają przepiękne walory przyrodnicze. Do Kazimierza Dolnego przyjeżdża wielu artystów, malarzy w poszukiwaniu inspiracji. Przepiękne widoki zobaczyć możecie bez wychodzenia z domu, w naszym serwisie udostępniamy wiele kamer z różnych zakątków Polski. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się opinią na temat danego widoku z kamery!

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.