Środa, 24.07.2024 17:10

Kazimierz Dolny - Stare Miasto

Link źródłowy

Kazimierz Dolny kamera na Stare Miasto

Stare miasto w Kazimierzu Dolnym to magiczne miejsce, które warto zobaczyć na własne oczy. Wspaniałe, pamiętające setki lat kamienice, charakterystyczna studia pośrodku placu oraz fantastycznie widoki roztaczające się wokoło, to wszystko tworzy fenomenalny klimat Kazimierskiego Rynku.

Województwo lubelskie to region nieco zapomniany turystycznie. Najczęściej, spotkać tutaj możemy turystów z sąsiadujących województw, aniżeli turystów z zachodniej Polski. Kazimierz Dolny jest idealną propozycją na krótki, weekendowy wypad. Choć w tym niewielkim miasteczku jest stosunkowo niewiele zabytków, to są one spektakularne, a do najciekawszych miejsc należy Rynek, który możecie podziwiać na powyższym obrazie z kamery na żywo. Cennym zabytkiem Kazimierza Dolnego jest także Kościół Farny p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła, będący najstarszą świątynią w mieście oraz Dzwonnica i Synagoga z II połowy XVIII wieku.

Bez wątpienia bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Kazimierza Dolnego jest także Wzgórze Zamkowe i Stara Łaźnia powstała w 1921 roku. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek z pewnością docenią fakt, iż przez miasto przebiegają liczne szlaki prowadzące do położonych opodal atrakcji i zabytków.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.9 °C (67.7 °F)
  • prędkość wiatru: 11.89 km/h (7.39 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 292 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stare Miasto w miejscowości Kazimierz Dolny

Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 720:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.