Środa, 19.01.2022 05:07

Jelenia Góra - Trasy biegowe

Trasy biegowe - Jelenia Góra
Link źródłowy

Jelenia Góra kamera na początek tras biegowych

Sobieszów to dzielnica Jeleniej Góry położona wzdłuż strumienia Wrzosówka, u stóp Chojnika, wznoszącego się na wysokość 612 metrów n.p.m. Sobieszów to miejsce, które jeszcze w latach 70-tych i 80-tych było niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów, a później zostało nieco zapomniane. Nowe inwestycje sportowo-rekreacyjne mają przyczynić się do ponownego wzrostu zainteresowania tą częścią Jeleniej Góry.

Kamera została zamontowana właśnie w Sobieszowie, tuż przy niedawno wybudowanej i otwartej trasie narto-rolkowej pod Chojnikiem. Amatorzy narciarstwa biegowego, a także rolek, deskorolek i rowerów mają do dyspozycji trasę o szerokości około 3 metrów pokrytą nawierzchnią Terra-Way i asfaltobetonem. Nowa trasa została włączona do sieci szlaków, liczących ponad 30 kilometrów, zlokalizowanych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Nowa inwestycja objęła nie tylko budowę ścieżki, ale także budynku, w którym znajduje się zaplecze socjalne dla turystów wyposażone między innymi w szafki do przechowywania odzieży i rzeczy osobistych oraz toalety. Ponadto na miejscu wybudowany został parking mogący pomieścić około 30 samochodów osobowych i 20 autokarów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.5 °C (32.9 °F)
  • prędkość wiatru: 2.41 km/h (1.5 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 217 °
  • zachmurzenie: 66 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1033 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trasy biegowe w miejscowości Jelenia Góra

Trasy biegowe

Powiązane kategorie z kamerą nr 1197:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.