Piątek, 19.07.2024 10:46

Istebna - Ośrodek narciarski Złoty Groń

Ośrodek narciarski Złoty Groń - Istebna

Istebna kamera na ośrodek narciarski Złoty Groń

Spośród trzech położonych obok siebie stacji Złoty Groń posiada najciekawszy i najbardziej zróżnicowany teren zjazdowy. W sezonie narciarskim 2014/2015 po wielu latach oddzielnych karnetów został wprowadzony jeden wspólny, co niewątpliwie zwiększyło atrakcyjność nie tylko samych stacji narciarskich ale również Istebnej.

Złoty Groń przeszedł całkowitą renowację infrastruktury w 2012 roku, w trakcie której zostały wymienione wszystkie wyciągi na nowe. Największym zainteresowaniem cieszą się trasy biegnące wzdłuż sześcioosobowej kolejki krzesełkowej o długości 800 metrów. Narciarze z górnej stacji mają do wyboru aż sześć wariantów zjazdu. Bezpośrednio wzdłuż kolejki biegnie najtrudniejsza ze wszystkich tras w ośrodku trasa czerwona. Przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej funkcjonuje 50 metrowy wyciąg Nartusek, postawiony z myślą o najmłodszych. Kolejny wyciąg talerzykowy o długości 290 metrów znajduje się na przeciw budynku kas.

Aż dziwne, że narciarze musieli czekać tak długo na wprowadzenie systemu wspólnych karnetów, które w Polsce w przypadku tak blisko położonych siebie ośrodków narciarskich są już standardem.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24 °C (75.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.83 km/h (2.38 mph)
  • wilgotność powietrza: 53 %
  • kierunek wiatru: 23 °
  • zachmurzenie: 96 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski Złoty Groń w miejscowości Istebna

Ośrodek narciarski Złoty Groń

Powiązane kategorie z kamerą nr 352:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.