Sobota, 18.05.2024 16:40

Istebna - Kompleks narciarski

Kompleks narciarski - Istebna

Istebna kamera w kompleksie narciarskim Złoty Groń

Istebna to niewielka wieś malowniczo położona na zboczach góry Złoty Groń w Beskidzie Śląskim w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją. Przez miejscowość przepływa rzeka Olza. Wieś, dzięki dogodnemu położeniu przy granicy dwóch państw może stanowić wspaniałą bazę wypadową. Sama zaś Istebna kusi turystów licznymi atrakcjami; wiele szlaków pieszych oraz rowerowych, wspaniałe walory przyrodnicze, a przede wszystkim szereg możliwości pielęgnowania różnych pasji sportowych przez cały rok.

Obraz z kamery prezentuje niewielką część kompleksu narciarskiego Złoty Groń, który położony jest na północnym stoku góry o tej samej nazwie. W Istebnej znajdują się trzy stacje narciarskie, jednak Złoty Groń jest największy oraz najbardziej zróżnicowany co sprawia, że jest najbardziej atrakcyjny. Ośrodek przeszedł generalną modernizację, po 2012 roku oddana do użytku turystów została nowa infrastruktura. To właśnie tutaj powstała pierwsza sześcioosobowa kolejka krzesełkowa w całym Beskidzie Śląskim. Kompleks narciarski Złoty Groń to trzy główne trasy narciarskie (niebieskie, czerwone oraz niebiesko-czerwone), na których do wyboru mamy kilka wariantów.

W pobliżu stacji narciarskiej Złoty Groń znajduje się wyciąg Chichot, które razem, od sezonu zimowego 2013/2014, zostały objęte jednym karnetem. Przy dolnej stacji położone są punkty gastronomiczne, sklep sportowy, serwis oraz wypożyczalnia sprzętu. Najmłodsi mają do dyspozycji Park Śnieżny Białego Misia z wyciągiem dla dzieci oraz szkółką narciarską. Ośrodek jest bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia rodzin z małymi dziećmi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.1 °C (61 °F)
  • prędkość wiatru: 1.19 km/h (0.74 mph)
  • wilgotność powietrza: 68 %
  • kierunek wiatru: 69 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kompleks narciarski w miejscowości Istebna

Kompleks narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 200:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.