Sobota, 22.06.2024 04:04

Kamery w Gorzowie Wielkopolskim (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Gorzów Wielkopolski - opis

Gorzów Wielkopolski to miasto na prawach powiatu położone nad rzeką Wartą w województwie lubuskim, jest także siedzibą wojewody lubuskiego. Obecnie Gorzów Wielkopolski intensywnie się rozwija, jest też największym miastem w województwie, nie stoi to jednak na przeszkodzie w zapewnieniu fantastycznych warunków do zwiedzania miasta i okolic.

Gorzów Wielkopolski to miasto, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy historii i zabytków powinni wybrać się na Nowe Miasto, gdzie znajdują fantastyczne kamienice z XIX i XX wieku, nie są to jednak jedyne zabytkowe obiekty architektoniczne w mieście. W granicach Gorzowa Wielkopolskiego znajdują się liczne wille, pałace, a także zabytkowe fontanny będące ozdobą miejskich terenów zielonych. Na szczególną uwagę zasługują także obiekty sakralne mające dużą wartość historyczną.

Czas spędzony w Gorzowie Wielkopolskim nie musi opierać się jedynie na zwiedzaniu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji liczne trasy rowerowe i szlaki piesze okalające miasto. Ponadto w Gorzowie znajduje się kilka fantastycznych parków miejskich, które pomogą odetchnąć od zgiełku miasta. W ciepły, letni wieczór, a także w słoneczny dzień warto wybrać się na przechadzkę bulwarem biegnącym wzdłuż brzegu Warty.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.