Sobota, 15.06.2024 23:08

Kamery w Dąbrowie Górniczej (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Dąbrowa Górnicza - opis

Dąbrowa Górnicza to miasto położone w województwie śląskim, nad rzekami Czarną Przemszą i Białą Przemszą, na pograniczu konurbacji górnośląskiej. Dąbrowa Górnicza to miasto o długiej historii, bowiem sięga ona aż XII wieku, a obecnie jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych konurbacji górnośląskiej.

Pisząc o Dąbrowie Górniczej nie sposób nie wspomnieć, że miasto na przestrzeni ostatnich lat zmieniło diametralnie swój wizerunek. Z przemysłowego i nieciekawego turystycznie miejsca, Dąbrowa stała się interesująca i każdego roku odwiedzana jest przez coraz to liczniejsze rzesze turystów. Obecnie miasto odgrywa ogromną rolę na turystycznej mapie regionu.

Dąbrowa Górnicza to miasto, w którym każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Miłośników zabytkowej architektury z pewnością zainteresują liczne zabytki, które w dużym stopniu stanowią o atrakcyjności miasta. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć Pałac Kultury Zagłębia, przepiękną, wybudowaną w XIX wieku bazylikę, drewnianą kaplicę oraz młyn wzniesiony w XVIII wieku. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji cztery zbiorniki wodne usytuowane na północy miasta, zwane wspólnie Pogorią. Zbiorniki otoczone są licznymi ścieżkami rowerowymi, które świetnie się także sprawdzą dla miłośników rolek i nordic walkingu. Mimo, że jest to miejsce odwiedzane codziennie (szczególnie w okresie wakacyjnym) przez setki ludzi, to można tutaj znaleźć spokojne i zaciszne miejsce.

Choć Dąbrowa Górnicza przestrzegana jest głównie przez pryzmat ośrodka przemysłowego, to poszczycić się może wieloma walorami naturalnymi. W granicach miasta znajduje się kilka parków miejskich, część Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, a także unikatowa w skali kraju Pustynia Błędowska.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.