Środa, 28.07.2021 10:23

Czerwienne ↓

  • Stacja narciarska

Czerwienne - Stacja narciarska

Link źródłowy

Czerwienne kamera w stacji narciarskiej

Czerwienne to średniej wielkości wieś położona w województwie małopolskim, założona około 1630 roku. Aż do lat 60. XX wieku zwana była Międzyczerwiennym. Nazwa wsi pochodzi od Czerwonej Góry położonej na granicy z Ratułowem, która pokryta jest gliną o ciekawej, czerwonej barwie. Niewątpliwie usytuowanie wsi, z dala od Zakopiańskiego zgiełku, lecz wystarczająco blisko do jego atrakcji sprawia, że jest to idealne miejsce dla koneserów ciszy i spokoju.

Kamera, z której mamy przyjemność oglądać powyższe zdjęcia została zamontowana na terenie stacji narciarskiej Czerwienne Ski. Jest to niewielka stacja narciarska wyposażona w jeden wyciąg orczykowy o długości 620 metrów. Różnica poziomów wynosi około 110 metrów, a stok w całości jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i przygotowywany przez ratrak. Jest to doskonałe miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, którzy pragną podnieść swoje umiejętności.

W obrębie stacji narciarskiej Czerwienne Ski funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska, gdzie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W pobliżu funkcjonuje również Karczma-Pizzeria na Budzu, gdzie oprócz serwowanych specjałów góralskich podawana jest także pizza.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 26 °C (78.9 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 53 %
  • kierunek wiatru: 166 °
  • zachmurzenie: 34 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Czerwienne

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 862:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.