Piątek, 03.04.2020 19:47

Czerwienne ↓

  • Stacja narciarska

Czerwienne - Stacja narciarska

Link źródłowy

Czerwienne kamera w stacji narciarskiej

Czerwienne to średniej wielkości wieś położona w województwie małopolskim, założona około 1630 roku. Aż do lat 60. XX wieku zwana była Międzyczerwiennym. Nazwa wsi pochodzi od Czerwonej Góry położonej na granicy z Ratułowem, która pokryta jest gliną o ciekawej, czerwonej barwie. Niewątpliwie usytuowanie wsi, z dala od Zakopiańskiego zgiełku, lecz wystarczająco blisko do jego atrakcji sprawia, że jest to idealne miejsce dla koneserów ciszy i spokoju.

Kamera, z której mamy przyjemność oglądać powyższe zdjęcia została zamontowana na terenie stacji narciarskiej Czerwienne Ski. Jest to niewielka stacja narciarska wyposażona w jeden wyciąg orczykowy o długości 620 metrów. Różnica poziomów wynosi około 110 metrów, a stok w całości jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i przygotowywany przez ratrak. Jest to doskonałe miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, którzy pragną podnieść swoje umiejętności.

W obrębie stacji narciarskiej Czerwienne Ski funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska, gdzie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W pobliżu funkcjonuje również Karczma-Pizzeria na Budzu, gdzie oprócz serwowanych specjałów góralskich podawana jest także pizza.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.7 °C (44.1 °F)
  • prędkość wiatru: 7.4 km/h (4.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 36 %
  • kierunek wiatru: 250 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Czerwienne

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 862:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.