Wtorek, 03.10.2023 12:59

Chyrowa - Stacja górna ChyrowaSki

Stacja górna ChyrowaSki - Chyrowa

Chyrowa Ski kamera na stok narciarski

Chyrowa to niewielka, lecz malowniczo położona wieś w środkowej części Beskidu Niskiego. Miejscowość usytuowana jest około 25 kilometrów, od dawnego wojewódzkiego miasta, Krosna oraz niecałe 10 minut od międzynarodowej szosy biegnącej z Rzeszowa, przez Barwinek, aż na Słowację i Węgry.

Idealne położenie wsi, w południkowej dolinie sprawia, że już od dawna Chyrowa uznawana była za doskonałe miejsce do budowy wyciągów. Pierwsze wyciągi we wsi powstały już w latach 80-tych, ich pozostałości można oglądać po dziś dzień. Obecnie, stacja narciarska Chyrowa-Ski, funkcjonująca od początku obecnego stulecia, położona jest na wschodnich zboczach góry Dania wznoszącej się na wysokość 696 m n.p.m.

Szeroki na 130 metrów stok obsługiwany jest przez dwa szybkie wyciągi talerzykowe. Krótszy z nich obsługuje dolną, łagodną część stoku, idealną dla początkujących narciarzy i dzieci. Dłuższy wyciąg, obsługuję polanę na całej długości. Górna część stoku jest nieco stroma, dlatego też początkujący narciarze powinni szczególnie uważać. Choć teoretycznie na mapce stacji narciarskiej Chyrowa-Ski widoczne są wyznaczone trzy trasy narciarskie, to tak na prawdę są to po prostu warianty zjazdu, jednym, długim na prawie jeden kilometr stokiem narciarskim. Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery internetowej zamontowanej opodal górnej stacji wyciągu talerzykowego.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.5 °C (65.3 °F)
  • prędkość wiatru: 12.79 km/h (7.95 mph)
  • wilgotność powietrza: 68 %
  • kierunek wiatru: 187 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja górna ChyrowaSki w miejscowości Chyrowa

Stacja górna ChyrowaSki

Powiązane kategorie z kamerą nr 820:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.