Wtorek, 24.05.2022 15:04

Kamery w powiecie krośnieńskim

Brak kamer.

Powiat krośnieński - opis

Powiat krośnieński położony jest w południowej Polsce, a dokładniej w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego, częściowo na terenach przepięknego pasma górskiego, jakim jest Beskid Niski. Bogactwo przyrody i kultury, a także położenie powiatu na terenach górskich i podgórskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Słowacji sprzyja rozwojowi turystyki.

Klimat Beskidu Niskiego charakteryzuje bodźcowe oddziaływanie na organizm człowieka, a wspólnie z bogatymi zasobami wód mineralnych pozwala efektywnie połączyć wypoczynek wraz z możliwością podreperowania swojego zdrowia. W obrębie powiatu znajdują się renomowane uzdrowiska, bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy, należą do nich: Iwonicz Zdrój oraz Rymanów Zdrój.

Przepiękne krajobrazy, charakteryzujące się malowniczymi przełomami rzek i potoków, zachęcają do licznych spacerów, wypraw rowerowych i zdobywania okolicznych szczytów. Amatorzy ciszy, spokoju oraz wędkowania mają do dyspozycji zbiornik wodny w Sieniawie, popularny wśród turystów i okolicznych mieszkańców - wędkarzy. Naturalnym bogactwem regionu są lasy, będące pozostałością po puszczy karpackiej.

Choć walory przyrodnicze powiatu niewątpliwie zasługują na szczególną uwagę, to nie wolno zapomnieć o wspaniałych zabytkach położonych w jego obrębie. W Dulki, warto zahaczyć o zabytkowy klasztor oo. Bernardynów wzniesiony w XVII wieku oraz kościół farny, w którym do dnia dzisiejszego zachowało się ciekawe, rokokowe wyposażenie. Do najciekawszych zabytków powiatu bez wątpienia należą także ruiny zamku królewskiego "Kamieniec", który wzniesiony został w XIV wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.