Środa, 04.10.2023 06:30

Chyrowa - Stacja narciarska ChyrowaSki

Stacja narciarska ChyrowaSki - Chyrowa

Chyrowa Ski kamera na stacji narciarskiej

Położona w południowej dolinie Chyrowa, już od kilkudziesięciu lat uznawana jest za idealne miejsce do budowy wyciągów. Pierwsze wyciągi pojawiły się w Chyrowej w latach 80. Pozostałości po nich zobaczyć można na stoku wznoszącym się ponad starą i zabytkową łemkowską cerkwią.

Stosunkowo niedawno, w Chyrowej, na wschodnich zboczach góry Dania, wznoszącej się na wysokość niemal 700 m n.p.m., powstał ośrodek narciarski ChyrowaSki. Stacja, choć jest stosunkowo niewielka, znana jest licznym miłośnikom sportów zimowych, ze względu na jeden z najszerszych w Polsce stoków narciarskich. Jego szerokość wynosi 130 metrów, zaś długość około 1000 metrów. Stok obsługują dwa wyciągi talerzykowe, jest ratrakowany, oświetlony i sztucznie naśnieżany. Po drugiej stronie stoku, równolegle do krótkiego i długiego wyciągu, stoi krótki wyciąg typu wyrwirączka, przeznaczony jest on dla najmłodszych i początkujących narciarzy.

Ogromną zaletą stacji nariarskiej ChyrowaSki jest kompleksowa obsługa na miejscu. Praktycznie na stoku funkcjonuje dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także niewielki pensjonat i restauracja. Kamera internetowa, z której obraz mamy możliwość oglądać została zamontowana w pobliżu bramek prowadzących do wyciągów.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.4 °C (56.1 °F)
  • prędkość wiatru: 7.37 km/h (4.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 302 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska ChyrowaSki w miejscowości Chyrowa

Stacja narciarska ChyrowaSki

Powiązane kategorie z kamerą nr 821:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.