Sobota, 18.05.2024 14:25

Kamery w Chłapowie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Chłapowo - opis

Chłapowo to niewielka, lecz bardzo urokliwa miejscowość nadmorska usytuowana pomiędzy Władysławowem a Rozewiem. Pierwsze wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszej wsi pochodzą z XIV wieku. Już w okresie międzywojennym wieś cieszyła się dość dużą popularnością wśród turystów.

Wizytówką każdej nadmorskiej miejscowości jest oczywiście plaża, która jednocześnie stanowi największą atrakcje turystyczną. Wschodnia część chłapowskiej plaży graniczy z Władysławowem, dlatego też bywa tu dość tłoczno. Poszukując ciszy i spokoju powinniście trzymać się z daleka od wschodniej części plaży. Górujące nad plażą klify to fantastyczny punkt widokowy, a także wspaniałe miejsce dla miłośników paralotniarstwa. 

Chłapowo mimo, że jest dość niewielką wsią cieszy się niesłychanie duża popularnością, głównie za sprawą panującej tutaj kameralnej atmosfery. Chłapowo to również wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody, gdyż część obszaru wsi położona jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Tereny nieskalane ingerencją człowieka zachwycają swoim pięknem oraz naturalnością.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.