Środa, 24.07.2024 18:05

Wejherowo - Ul. Orzeszkowa

Ul. Orzeszkowa - Wejherowo
Link źródłowy

Wejherowo kamera droga krajowa nr 6 i Orzeszkowej

Kamera ukazuje widok na skrzyżowanie drogi krajowej nr 6 z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie. Dzięki kamerze każdy jest w stanie sprawdzić natężenie ruchu na skrzyżowaniu, a co ważne, kamera funkcjonuje przez całą dobę. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż kamera przekazuje obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Wejherowo, to bez sprzecznie jedno z najładniejszych pomorskich miast. Założone zostało przez starostę malborskiego Jakuba Wejhera w połowie XVII wieku. Słynie przede wszystkim z fantastycznie usytuowanej na wzgórzach kalwarii, która przez Pomorzan bardzo często zwana jest Kaszubską Jerozolimą. Miasto zyskało dzięki temu miano Duchowej Stolicy Kaszub, która odwiedzana jest przez licznych pielgrzymów i turystów.

Kalwaria ufundowana została przez założyciela miasta - Jakuba Wejhera w połowie XVII wieku, w podzięce za cudowne ocalenie podczas wyprawy wojennej w Rosji. Pierwszy kościół ówczesnej wejherowskiej parafii pw. św. Trójcy wybudowany został w 1643 roku i możemy go podziwiać aż po dziś dzień. Warto jednak wspomnieć, że w XVIII stuleciu świątynia została gruntownie przebudowana, natomiast klasztorna świątynia św. Anny wybudowana w tym samym wieku co kościół, która przeznaczona była dla franciszkanów, zachował się niemal w niezmienionej formie.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.9 °C (65.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.99 km/h (2.48 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 314 °
  • zachmurzenie: 83 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ul. Orzeszkowa w miejscowości Wejherowo

Ul. Orzeszkowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 919:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.