Piątek, 19.07.2024 11:07

Kamery w Wadowicach (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Wadowice - opis

Wadowice to znana miejscowość położona w województwie małopolskim, u stóp malowniczego Beskidu Małego. Choć miasteczko nie należy do największych, nie ma chyba w Polsce osoby, która nie słyszała by o tym miejscu, a to za sprawą ukochanego Jana Pawła II - Papieża Polaka.

W podaniach historycznych pierwsza wzmianka na temat Wadowic pojawia się w XIV wieku, a dokładniej w 1327 roku. Miasto wielokrotnie niszczone było przez pożary i epidemie skutecznie uniemożliwiając jego rozwój. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat Wadowice rozkwitły, ze względu na rosnącą popularność. Wiele zabytków zostało odnowionych, a Rynek zyskał nową płytę, która w znacznym stopniu poprawiła jego wizerunek. 

Najważniejszym punktem na turystycznej mapie Wadowic jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego mieszące się przy ulicy Kościelnej 7, opodal Bazyliki, w której Karol Wojtyła przyjmował chrzest i I Komunię Świętą. Niemniej ważna jest również Bazylika Ofiarowana Najświętszej Marii Panny ze znajdującym się wewnątrz obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy wybudowana w latach 1792-1798. 

Wadowice do idealna propozycja dla wszystkich turystów przebywających w województwie małopolskim. Aby zwiedzić te niewielkie miasteczko wystarczy zaledwie jeden dzień, natomiast miłośnicy pieszych wędrówek, którzy zamierzają spędzić w Wadowicach nieco więcej czasu, mogą wyruszyć śladami Karola Wojtyły, szlakiem prowadzącym przez ulubione miejsca późniejszego Papieża.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.