Środa, 24.07.2024 16:32

Toruń - Dwór Artusa

Dwór Artusa - Toruń
Link źródłowy

Toruń kamera z Dworu Artusa

Przed nami widok z kamery znajdującej się na elewacji budynku Dworu Artusa w Toruniu. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Rynek Staromiejski 6. Na parterze przepięknej kamienicy znajdują się lokale handlowe, wyższe piętra zajmowane są przez Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Budynek użyteczności publicznej wzniesiony został w latach 1889-1891 w stylu neorenesansowym, wg. projektu Rudolpha Schmidta.

Fasada budynku posiada trzy kondygnacje, wykonana jest z czerwonych cegieł i piaskowca, którego użyto do wykonania elementów dekoracyjnych. Całość zwieńczona jest czterospadowym dachem, który jest zakończony strzelistymi wieżyczkami. Na elewacji dostrzec można takie detale jak ozdobne stalowe okucia, półokrągłe balkony i łukowe wykończenia okien.

Przed budynkiem znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika, jest on widoczny w centralnej części kadru. Najczęściej otaczają go liczne grupy turystów, pragnących uwiecznić się na fotografii w towarzystwie wybitnego astronoma. Posąg wykonany z brązu, liczący 2,6 metra wysokości, został odsłonięty 25 października 1853 roku. Na cokole znajduje się łaciński napis oznaczający „Mikołaj Kopernik Torunianin. Ruszył Ziemię, wstrzymał Słońce i Niebo”.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.6 °C (74.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.87 km/h (3.65 mph)
  • wilgotność powietrza: 67 %
  • kierunek wiatru: 247 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dwór Artusa w miejscowości Toruń

Dwór Artusa

Powiązane kategorie z kamerą nr 602:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.